X
Dodawanie obiektów odbywa się
poprzez serwis główny Infoturystyka.pl Aby dodać obiekt przejdź dalej Dalej
Bazę noclegową dostarcza Serwis

Park Czarnego Daniela

woj. małopolskie, powiat suski, gmina Zawoja, Zawoja Podpolice os. Czarnotowa
Powstały w roku 2008 Park Czarnego Daniela już od samego początku nastawiony był na hodowlę jeleniowatych. 

Czarnotowa: Park Czarnego Daniela

Powstały w roku 2008 Park Czarnego Daniela już od samego początku nastawiony był na hodowlę jeleniowatych. Myśl o powołaniu do życia tego gospodarstwa powstała jednak znacznie wcześniej. Ponieważ nie wykorzystano pomysłu stworzenia podobnego ośrodka na terenie Babiogórskiego Parku Narodowego (czemu najwyraźniej sprzeciwiała się jego dyrekcja), właściciele Parku Czarnego Daniela postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i własnymi siłami, mimo ogromnego ryzyka, postanowili utworzyć własną hodowlę, która mimo kłopotów istnieje do dnia dzisiejszego i cały czas się rozwija.

Osoby prowadzące park, to niezwykle miła rodzina, która posiada szeroką wiedzą na temat hodowanych przez siebie zwierząt. Z tego też względu, każdy turysta odwiedzający to miejsce z uwagą posłucha o życiu danieli, jeleni czy innych zwierząt (a jest czego).

Na chwilę obecną gospodarstwo hoduje kilkadziesiąt osobników jeleniowatych, wśród których dominują daniele. Mniejszą grupę stanowią jelenie szlachetne, które ze względu na niechęć gospodarzy do chowu wsobnego, już wkrótce powiększą się o jednego byka. Zdecydowanie ogromną frajdą jest możliwość własnoręcznego karmienia hodowanych tutaj zwierząt.

Zwierzęta z Parku Czarnego Daniela są tak ufne wobec ludzi, że kwalifikują się do wypuszczenia na wolność. Właściciele prowadzą jednak wymianę z innymi hodowlami, bądź starają się sprzedać pewne osobniki osobom zainteresowanym, rzecz jasna nie amatorom. Aby polepszyć nieco wizerunek Parku Czarnego Daniela, właściciele myślą o sprowadzeniu do gospodarstwa kilku reniferów, ale to już w przyszłości.